Inlagd: 2019-04-09
RSK-nr enhet: ST
Square duschdörr, rak 80cm. 1 st rak dörr. För hörnmontage komplettera med 1 till rak duschdörr i valfri storlek.
Square duschdörr, rak 80cm. 1 st rak dörr. För hörnmontage komplettera med 1 till rak duschdörr i valfri storlek.
| RSK-nummer | 7381653 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | GB51SRDR80CR |
| GTIN | 7391530073521 |
| Produkt | Duschdörr |
| Produktnamn | Square |
| Dimension | - |
| Storlek | 800x800x1990mm (BxDxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för hörn eller nisch, vändbar |
| Utförande | 1 st rak dörr |
|---|---|
| Färg | klarglas /krom |
| Ytbehandling | - |
| Material | glas |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 18 Badkar/Duschkabiner/-väggar |
| Tillverkarens artikelnummer | GB51SRDR80CR |
|---|
| GTIN | 7391530073521 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Typ av dörr | Svängdörr 1-delad |
|---|---|
| Vändbar dörr | Ja |
| Position gångjärn | Vänster och höger |
| Material dörr | Säkerhetsglas |
| Säkerhetsglas (EN 14428) | Ja |
| Tjocklek duschväggspanel | 6 mm |
| Transparent | Ja |
| Finish duschväggspanel | Obehandlad |
| Behandlad för enkel rengöring | Nej |
| Profil | Delvis profilerad |
| Material profil | Aluminium |
| Färg profil | Aluminium |
| Glans profil | Blank |
| Ytbehandling profil | Obehandlad |
| Höjd totalt | 2000 mm |
| Bredd | 800 mm |
| Lämplig för montering av duschkar | Ja |
| Lämplig för montering på klinkergolv | Ja |
| Lämplig för montering i linje | Ja |
| Lämplig för hörningång | Ja |
| Inbyggnadsbredd dörr för hörningång | 790 - 810 mm |
| Lämplig för montering med sidovägg | Ja |
| Inbyggnadsbredd dörr för montering med sidovägg | 790 - 810 mm |
| Lämplig för nischmontage | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 2060 | ||
| Bredd (mm) | 825 | ||
| Höjd (mm) | 85 | ||
| Vikt (kg) | 29,13 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 19 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | Utgår (EUR-pall) | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 2060 | ||
| Bredd (mm) | 1000 | ||
| Höjd (mm) | 1781 | ||
| Vikt (kg) | 578,47 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_1_7381653.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_1_7381653.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5564419918-00196 v5.pdf |
| Prestandadeklaration (DOP) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/CEDKL/CEDKL_1_7304235.pdf |
| RSK-nummer | 7381653 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | GB51SRDR80CR |
| GTIN | 7391530073521 |
| Produkt | Duschdörr |
| Produktnamn | Square |
| Dimension | - |
| Storlek | 800x800x1990mm (BxDxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för hörn eller nisch, vändbar |
| Utförande | 1 st rak dörr |
|---|---|
| Färg | klarglas /krom |
| Ytbehandling | - |
| Material | glas |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 18 Badkar/Duschkabiner/-väggar |
| Tillverkarens artikelnummer | GB51SRDR80CR |
|---|
| GTIN | 7391530073521 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Typ av dörr | Svängdörr 1-delad |
|---|---|
| Vändbar dörr | Ja |
| Position gångjärn | Vänster och höger |
| Material dörr | Säkerhetsglas |
| Säkerhetsglas (EN 14428) | Ja |
| Tjocklek duschväggspanel | 6 mm |
| Transparent | Ja |
| Finish duschväggspanel | Obehandlad |
| Behandlad för enkel rengöring | Nej |
| Profil | Delvis profilerad |
| Material profil | Aluminium |
| Färg profil | Aluminium |
| Glans profil | Blank |
| Ytbehandling profil | Obehandlad |
| Höjd totalt | 2000 mm |
| Bredd | 800 mm |
| Lämplig för montering av duschkar | Ja |
| Lämplig för montering på klinkergolv | Ja |
| Lämplig för montering i linje | Ja |
| Lämplig för hörningång | Ja |
| Inbyggnadsbredd dörr för hörningång | 790 - 810 mm |
| Lämplig för montering med sidovägg | Ja |
| Inbyggnadsbredd dörr för montering med sidovägg | 790 - 810 mm |
| Lämplig för nischmontage | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 2060 | ||
| Bredd (mm) | 825 | ||
| Höjd (mm) | 85 | ||
| Vikt (kg) | 29,13 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 19 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | Utgår (EUR-pall) | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 2060 | ||
| Bredd (mm) | 1000 | ||
| Höjd (mm) | 1781 | ||
| Vikt (kg) | 578,47 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_1_7381653.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_1_7381653.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5564419918-00196 v5.pdf |
| Prestandadeklaration (DOP) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/CEDKL/CEDKL_1_7304235.pdf |