Avaktiverad 2020-12-15
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2013-02-21
RSK-nr enhet: ST
Kassetten levereras med avloppsstam, spolcistern, rörkopplingar, vattenmätarkonsol och kulventiler monterade. Kassetten levereras med sitthöjd 450 mm som standard.
Kassetten levereras med avloppsstam, spolcistern, rörkopplingar, vattenmätarkonsol och kulventiler monterade. Kassetten levereras med sitthöjd 450 mm som standard.
| RSK-nummer | 7925905 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | Våtrumskassett |
| Produktnamn | Elin HP |
| Dimension | - |
| Storlek | 2200x480x210mm (HxBxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för plåtfront |
| Utförande | hög med inspektionslucka |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | lackerad |
| Material | flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Övrigt |
|---|---|
| Tillämpning | Vägghängd WC |
| Med sidoplåtar | Ja |
| Med täckplatta | Nej |
| Med hålmönster | Nej |
| Med fästsats | Nej |
| Bredd | 650 mm |
| Höjd | 2200 mm |
| Djup | 210 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | oförpackat/lösgods | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 2400 | ||
| Vikt (kg) | 59 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_29_7925905.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_29_7925903_gruppfil.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_29_7925905.pdf |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_29_1981232.pdf |
| RSK-nummer | 7925905 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | Våtrumskassett |
| Produktnamn | Elin HP |
| Dimension | - |
| Storlek | 2200x480x210mm (HxBxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för plåtfront |
| Utförande | hög med inspektionslucka |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | lackerad |
| Material | flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Övrigt |
|---|---|
| Tillämpning | Vägghängd WC |
| Med sidoplåtar | Ja |
| Med täckplatta | Nej |
| Med hålmönster | Nej |
| Med fästsats | Nej |
| Bredd | 650 mm |
| Höjd | 2200 mm |
| Djup | 210 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | oförpackat/lösgods | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 2400 | ||
| Vikt (kg) | 59 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_29_7925905.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_29_7925903_gruppfil.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_29_7925905.pdf |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_29_1981232.pdf |