Inlagd: 2014-01-08
RSK-nr enhet: ST
Helautomatisk pumpautomat med pumphus i rostfritt stål för rent vatten. Lämplig att använda till exempel i fritidshus eller i villor. Utrustad med 22 liters trycktank, tryckströmbrytare, överhettningsskydd, elkabel med stickpropp och manometer. Max sughöjd: 7 meter. Max kapacitet: 50 liter/minut (3 m³/timme). Mått: L542 x B270 x H460 mm. Anslutningar sug-/trycksida: G25. Max tryck: 4,2 bar. Skyddsklass: IP44. Spänning: 230 V.
Helautomatisk pumpautomat med pumphus i rostfritt stål för rent vatten. Lämplig att använda till exempel i fritidshus eller i villor. Utrustad med 22 liters trycktank, tryckströmbrytare, överhettningsskydd, elkabel med stickpropp och manometer. Max sughöjd: 7 meter. Max kapacitet: 50 liter/minut (3 m³/timme). Mått: L542 x B270 x H460 mm. Anslutningar sug-/trycksida: G25. Max tryck: 4,2 bar. Skyddsklass: IP44. Spänning: 230 V.
| RSK-nummer | 5955095 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 8006414027253 |
| Produkt | Pumpautomat |
| Produktnamn | Altech PPT 800 |
| Dimension | G25 |
| Storlek | 460x542x270mm (HxLxB) |
| Tryck/Flöde/Temp | 6bar |
| Effekt/Eldata | 230V 800W |
| Funktion | förbrukningsvatten |
| Utförande | invändig gänga, 22l trycktank |
|---|---|
| Färg | rostfri/blå/svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | rostfritt stål/flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | för automatisk tryckhållning |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 14 Pumpar |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 8006414027253 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 554 | ||
| Bredd (mm) | 496 | ||
| Höjd (mm) | 310 | ||
| Vikt (kg) | 14,07 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_212_5824055.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_212_5890180.pdf |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_212_5955095.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_212_5824055.pdf |
| Film | https://www.youtube.com/watch?v=0CCIe1jKHdk |
| Prestandadeklaration (DOP) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/CEDKL/CEDKL_212_5824055.pdf |
| Reservdelslista | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/SPARE/SPARE_212_5890179.pdf |
| RSK-nummer | 5955095 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 8006414027253 |
| Produkt | Pumpautomat |
| Produktnamn | Altech PPT 800 |
| Dimension | G25 |
| Storlek | 460x542x270mm (HxLxB) |
| Tryck/Flöde/Temp | 6bar |
| Effekt/Eldata | 230V 800W |
| Funktion | förbrukningsvatten |
| Utförande | invändig gänga, 22l trycktank |
|---|---|
| Färg | rostfri/blå/svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | rostfritt stål/flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | för automatisk tryckhållning |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 14 Pumpar |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 8006414027253 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 554 | ||
| Bredd (mm) | 496 | ||
| Höjd (mm) | 310 | ||
| Vikt (kg) | 14,07 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_212_5824055.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_212_5890180.pdf |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_212_5955095.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_212_5824055.pdf |
| Film | https://www.youtube.com/watch?v=0CCIe1jKHdk |
| Prestandadeklaration (DOP) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/CEDKL/CEDKL_212_5824055.pdf |
| Reservdelslista | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/SPARE/SPARE_212_5890179.pdf |